Warszawska Rewolucja
Street Artu
Warszawska Rewolucja
Street Artu

Historia Rewolucji

Zawsze zdarzają się niezwykłe rzeczy które przyciągają ludzi do Warszawy. Nieważne, czy jest to tysiącletnia historia miasta czy narastająca fala nowoczesności, gdy Warszawiacy patrzą w przyszłość, jasnym jest że warszawa jest miastem, które od dawna rośnie.

Szybki rozwój jest celem władz miejskich od lat, zmiana jest widoczna w fantazyjnych budynkach, popularnych restauracjach czy eleganckich klubach wyrastających jak grzyby pod deszczu. Jest tutaj wiele do zrobienia i zobaczenia, nie musisz być ekstrawagancki, popularny czy szykowny by docenić fenomen trwający od Powstania … Sztuki ulicznej
Jest ludzką rzeczą by odkrywać i doceniać to co nas otacza nawet jeśli jesteśmy otoczenie przez budynki oraz warszawski street art sprawia, że spełnienie tego wrodzonego popędu jest łatwiejsze niż w prawie każdym dużym mieście ze względu na rozprzestrzenienie się sztuki ulicznej.

Nie tylko Warszawa, ale cała polska od długiego czasu mierzy się ze sztuką uliczną na wielką skalę, motywami designerskimi które potrafią być fascynujące oraz stanowić kreatywną opcję dla reklamy, lub bardziej ostatnia jako platformę ukazującą artystyczną wizję lokalnym i międzynarodowym artystom ulicznym.

II Wojna światowa

Każdy kto odwiedzał warszawę lub w niej mieszka jest zaznajomiony z „kotwicą”, która była jednym s symboli polskiego ruchu oporu w czasie wojny. Pierwotnie namalowana w czasie wojny była malowana później również po Powstaniu Warszawskim. Symbole te zostały odnalezione w czasie renowacji i można je odnaleźć w całym mieście.


Zimna wojna

W okresie komunizmu malowane były wielkie reklamy na budynkach i fabrykach. Przy obecnej modzie na wszystko co retro i z uwagi na niezaprzeczalną fajność polskiego designu od lat 60-tych, zachowane murale są oknem na minioną epokę.

Czasy współczesne

Komunizm w Polsce upadł szybciej niż murale, które w trakcie jego trwania powstały, kto był odpowiedzialny za eksplozję sztuki ulicznej oraz murali z ostatniej dekady? Za granicą byli to np. Blu z Włoch, Loesje z Holandii czy ROA z Belgii a w Polsce są to polscy artyści w szczególności ci z Warszawy, którzy rozniecili i rozdmuchali płomienie tej rewolucji.